5 prostych sposobów na zwiększenie Twojej inteligencji

utworzone przez | Gru 1, 2017 | Social Media | 0 komentarzy

Aby Twój mózg się rozwijał potrzebuje ćwiczeń tak jak mięśnie, kiedy chcesz zbudować swoją muskulaturę. Jeśli pobudzasz swój umysł często i we właściwy sposób, staniesz się lepszym myślicielem i zwiększasz swoją zdolność koncentracji.

Jeśli żadko go ćwiczysz oraz nie trenujesz, co gorsza spożywasz szkodliwe substancje, zdolność myślenia i uczenia się wcześniej czy później pogorszy się.

Oto 5 prostych sposobów, aby każdy mógł wycisnąć ze swojej głowy nieco więcej i aby poprawić wydajność szarych komórek.

1. Ogranicz oglądanie telewizji – To jest naprawdę trudne do zastosowania. Ludzie lubią leniuchować przed telewizorem.

Przyznam się że i ja sam to czasem robię. Problem polega na tym, że oglądanie telewizji nie wykorzystuje zdolności umysłowej i nie pozwala rozwijać, chyba że są to programy edukacyjne. To tak, jakby człowiek przyszedł na siłownię i spędził czas na ławce w szatni zamiast ćwiczyć na sali.

Czy nie czujesz się wyczerpany po kilku godzinach oglądania telewizji, a Twoje oczy są obolałe i zmęczone od ciągłego wpatrywania sie w ekran telewizora? Zauważ że po długim seansie filmowym nie masz już siły, by przeczytać książkę.

Kiedy masz ochotę na relaks, spróbuj czytać książkę. Jeśli jesteś zbyt zmęczony, posłuchaj muzyki. Gdy jesteś ze znajomymi lub rodziną, nadstaw ucho słuchaj, rozmawiaj i wyłącz telefon aby Cię nie rozpraszał. Wszystkie te rzeczy zmuszają Twój umysł  do wysiłku. Bardziej niż telewizja, tablet,telefon, orazz  pozwalają Ci się zrelaksować.

2. Ćwiczenia fizyczne – myślałem, że nauczę się więcej nie chodząc na siłownie, lecz cały ten czas wykorzystam na czytanie książek. Zdałem sobie jednak sprawę, że czas spędzony na tening zawsze prowadzi do szybszej nauki, ponieważ poprawia wydajność po ciężkim treningu. Wysiłek fizyczny oczyszcza twój umysł i tworzy falę dobrej energii. Wytwarza endorfiny, a zatem czujesz się świeżo, szczęśliwiej i łatwiej się koncentrujesz.

3. Czytaj Trudne książki – Wiele osób lubi czytać popularną i łatwą literaturę, ale ogólnie te książki nie są stymulujące dla naszego mózgu. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności myślenia i pisania, powinieneś czytać książki, na których się skupiasz i zmuszają do zrozumienia. Czytanie klasycznej powieści może zmienić twój światopogląd i sprawi, że się zrelaksujesz, lecz aby pobudzić szare komórki do myślenia musisz czytać coś trudniejszego. Tak jak te nasze mięśnie na siłowni, ćwicząc cały czas tym samym lekkim ciężarem – nie będą rosły. Nie bój się wyszukać znaczenia słowa, którego nie znasz. Nie bój się technicznych książek. Nie spiesz się, przeczytaj ponownie, jeśli to konieczne, a wkrótce przyzwyczaisz się do trudnego stylu autora.

Kiedy przyzwyczaisz się do czytania trudnych książek, myślę, że nie będziesz miał ochoty powracać do prostej literatury. Zdobywanie i przyswajanie nowej wiedzy, jest o wiele bardziej ekscytujące niż tandetny thriller.

4. Wcześniejszy sen i wcześniejsze wstawanie – Nic bardziej nie sprawia, że ​​łatwiej jest się skoncentrować niż dobry sen. Będziesz bardziej wypoczęty, jeśli wcześnie pójdziesz do łóżka i nie będziesz spał dłużej niż 8 godzin. Jeśli zaśpisz i później wstaniesz, obudzisz się rozleniwiony i nie będziesz się koncentrował. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​godziny wczesno –  poranne są najbardziej spokojne i produktywne.

Jeśli masz taką możliwość, weź 10-20-minutową drzemkę gdy poczujesz senności. Krótka drzemka odświeży Cię.

5. Poświęć czas na refleksję – Często nasze życie staje się tak szybkie, że stajemy się przytłoczeni, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Koncentracja staje się trudna, ponieważ setki myśli zaprzątają nasz umysł. Poświęcenie odrobiny czasu na refleksję lub medytację daje szansę uporządkowania myśli, ustalenia priorytetów  by zrealizować swój wyznaczony cel.

Nie mówię, że musisz siedzieć na podłodze ze skrzyżowanymi nogami i śpiewać ” ommm – ommm”. Aby pozwolić sobie na odrobinę samotności i odpoczynku, polecam samotny spacer. Ktoś sławny powiedział: „Wszystkie najlepsze pomysły pojawiają się podczas chodzenia.”  Eksperymentuj co Cię odpręża, aby znaleźć to, która czynność najlepiej Ci odpowiada.

Wniosek – mam nadzieję, że nie jesteś rozczarowany, że żadna z proponowanych przeze mnie technik nie jest rewolucyjna. Wyzwaniem jest przestrzeganie tych punktów. Jeśli uda ci się zastosować te 5 wskazówek na zwiększenie Twojej inteligencji, zobaczysz efekty zwiększenia zdolności Twojego umysłu do przyswajania wiedzy.